Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Egypt z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta jen z letiště Brno

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Roma Host Way Resort & Aqua Park hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 6.10. Návrat: středa 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 9 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Aurora Bay Resort

Aurora Bay Resort

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Aurora Bay Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 7.10. Návrat: čtvrtek 14.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach)

Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach)

Egypt > Hurghada > Soma Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach) hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 13.10. Návrat: středa 20.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Coral Sun Beach

Coral Sun Beach

Egypt > Safaga Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Coral Sun Beach hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 13.10. Návrat: středa 20.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 12 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sindbad Club

Sindbad Club

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Sindbad Club hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 6.10. Návrat: středa 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 12 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nubia Aqua Beach Resort

Nubia Aqua Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Nubia Aqua Beach Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 9.10. Návrat: sobota 16.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 12 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů. Je to druhé největší české letiště.

Letiště nemá stojánky, takže od bran odváží cestující k letadlům letištní autobusy a do letadel se nastupuje po schodech.

Z Letiště Brno-Tuřany je do centra Brna asi 8 km. Pěšky se to jít nedá.

Doprava na letiště Brno

  • Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut.
  • Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně.
  • Taxíky mohou na letiště zajíždět pouze od firmy City Taxi.
Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

  • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
  • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
  • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
  • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.