Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Egypt z Brna

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta jen z letiště Brno

Elysees Hurghada

Elysees Hurghada

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Elysees Hurghada hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 11.3. Návrat: středa 18.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel King Tut Aqua Park Beach Resort

Hotel King Tut Aqua Park Beach Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel King Tut Aqua Park Beach Resort hodnocení: 3.2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.2. Návrat: středa 26.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Sphinx Aqua Park Beach Resort

Hotel Sphinx Aqua Park Beach Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sphinx Aqua Park Beach Resort hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.2. Návrat: středa 26.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Menaville Resort

Hotel Menaville Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Menaville Resort hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: středa 11.3. Návrat: středa 18.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Minamark

Minamark

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Minamark hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.2. Návrat: středa 26.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Nubia Aqua Beach Resort

Hotel Nubia Aqua Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Nubia Aqua Beach Resort hodnocení: 2.1 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 18.3. Návrat: středa 25.3. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 190 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Brna

Mezinárodní letiště Brno Tuřany má kód BRQ. Využívá ho šest leteckých společností, z nichž největší frekvenci má Smartwings s charterovými lety na dovolenou během sezóny. Létá se zejména na řecké ostrovy, do Turecka, Španělska, Tuniska, Egypta a Bulharska. Letiště ročně odbaví asi půl miliónu pasažérů.

Z centra Brna od nádraží se dá na letiště dostat MHD autobusem E76 (dvakrát za hodinu) a noční linkou N89 (jednou za hodinu). Cesta trvá asi 20 minut. Letiště Brno Tuřany je jen 2 km od dálnice D1, sjíždí se na exitu 201. Přímo u letiště lze parkovat do 15 minut bezplatně. Dlouhodobé stání stojí přibližně 100 Kč denně. Taxíky mohou na letiště zajíždět od City Taxi.

Odlety z Brna do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok. Další informace o počasí v Egyptě.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary.

Jazyky

V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky. S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší. Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat i češtinu. Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .