Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Last minute Egypt

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější last minute termíny do Egypta

The Grand Hotel

The Grand Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Hotel hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 1.2. Návrat: sobota 8.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Mnichov Norimberk Drážďany . Konečná cena 7 496 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Ghazala Beach

Ghazala Beach

Egypt > Sharm El Sheikh Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Ghazala Beach hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: sobota 8.2. Návrat: sobota 15.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Katovice . Konečná cena 9 055 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
The Grand Makadi

The Grand Makadi

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Makadi hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 4.2. Návrat: úterý 11.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Mnichov Norimberk Drážďany . Konečná cena 9 216 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Siva Grand Beach

Siva Grand Beach

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4.5 hvězdiček. **** Návštěvníci dávají pobytu Siva Grand Beach hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 30.1. Návrat: čtvrtek 6.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Salzburg Mnichov Katovice Norimberk Drážďany . Konečná cena 9 243 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
The Grand Resort

The Grand Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Dahar Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Resort hodnocení: 4.3 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 8.2. Návrat: sobota 15.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň Mnichov Norimberk Drážďany . Konečná cena 9 538 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Sunwing Waterworld Makadi

Sunwing Waterworld Makadi

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sunwing Waterworld Makadi hodnocení: 4.7 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 30.1. Návrat: čtvrtek 6.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň Salzburg Mnichov Katovice Norimberk Drážďany . Konečná cena 9 753 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Co považuju za Last Minute

Za last minute považuju jenom takové termíny dovolených, které mají odlet za méně než 11 dnů. V takhle krátkém čase před odletem už cestovní kanceláře vědí, že něco neprodaly, takže se musejí snažit a dát to levněji.

Na jiných vyhledávačích se dají možná najít lastminutky, které mají odlet třeba až za dva měsíce, ale to mě prostě nezajímá. Takové zájezdy nebudou opravdu zlevněné, bude to jenom reklamní trik, jak lidi přimět k nákupu.

Termíny dovolené kupované na poslední chvíli nejsou vždycky levnější. V posledních letech platí, že cestovky si díky lepším algoritmům dokážou nastavit ceny tak, aby co nejpřesněji kopírovaly poptávku. Asi nejlepší lastminutky se dají sehnat u cestovních kanceláří, které v zahraničí provozují svoje vlastní ubytovací kapacity. Těm jde skutečně o to, aby to naplnily. Ostatní cestovky většinou jenom potřebují obsadit místo v letadle.

V poslední době jsou last minutky omezené spíš kapacitou letadel než ubytovacími zařízeními. Letadla nejsou nafukovací a letištní poplatky na poslední chvíli fakt nezlevňují. Takže se běžně stává, že pár dnů před začátkem termínu jsou u moře volné hotely, ale není jak k nim dopravit cestující. Děje se to ve vlnách, dost záleží na počasí. Prostě pokud se Češi všichni rozhodnou, že chtějí za týden k moři, tak místa v letadlech zmizí během dne. Myslete na to a raději nakupujte dříve.

Na poslední chvíli do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, na Kanárské ostrovy, do Egypta, do Portugalska, na Madeiru, na Krétu, do Řecka, do Tuniska

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

  • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
  • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
  • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
  • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.