Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

All Inclusive Egypt

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější all inclusive termíny do Egypta

Aladdin Beach Resort

Aladdin Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Aladdin Beach Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 4.12. Návrat: sobota 11.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 6 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Magic Tulip Beach Resort

Magic Tulip Beach Resort

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Magic Tulip Beach Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 11.12. Návrat: sobota 18.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Le Pacha Resort

Le Pacha Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Le Pacha Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 8.12. Návrat: středa 15.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Shams Safaga Resort

Shams Safaga Resort

Egypt > Safaga Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Shams Safaga Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 11.12. Návrat: sobota 18.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Aurora Bay Resort

Aurora Bay Resort

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Aurora Bay Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 4.12. Návrat: sobota 11.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Nubia Aqua Beach Resort

Nubia Aqua Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Nubia Aqua Beach Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 8.12. Návrat: středa 15.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 7 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Co znamená All inclusive v Egyptě

V režimu All Inclusive je většina zájezdů do Egypta. Všechno jídlo a většina pití jsou v ceně. Jsou pro to minimálně dva důvody:

 • V Egyptě je jídlo relativně levné, takže pro hotelové komplexy není vůbec nákladné, když toho hosté sní hodně.
 • Většina hotelů stojí dál od civilizace, takže není moc reálné, že by se hosté najedli někde jinde než v hotelu. Ve větších městech (třeba Hurghada) sice existují pouliční občerstvení, ale jsou jenom v centru, daleko od hotelů.

Jednotlivé programy

V ceně dovolené při programu All inclusive většinou je:

 • jídlo třikrát denně v jídelnách formou bufetu v jídelně
 • svačiny přibližně třikrát denně v různých prostorách hotelu
 • nealkoholické nápoje v jídelnách a na barech
 • alkoholické nápoje egyptské výroby na barech

Za co se mohou požadovat příplatky:

 • roznášené pití při obědě. Pokud se neobsloužíte sami, číšník očekává vyšší spropitné, přibližně v ceně nápoje.
 • někdy káva
 • nápoje v plážových barech
 • nápoje v noci, typicky po 23. hodině

Za co se téměř vždy platí

 • pití na speciálních barech, v lobby, u recepce
 • jídlo a pití v hotelových atrakcích jako jsou různé stany, zábavní bary apod.
 • zmrzlina, fresh džusy
 • rybí restaurace na pláži
 • importovaný značkový alkohol (vyráběný mimo Egypt)

Pokud se podobným poplatkům chcete vyhnout, hledejte zájezdy označené jako Ultra All Inclusive (UAI). Ultra All Inclusive obvykle znamená neomezené množství alkoholu a další atrakce bez omezení. Obvykle se to ale promítne na vyšší ceně.

Alkoholické nápoje mohou být také limitovány nutností vystát si na baru frontu. Typicky se to děje v hotelích, které nabízejí All inclusive moc lacino, a tak se jim tam sjíždějí východoevropané, kteří se jedou do Egypta lacino opít.

Časy jídel

Protože hotelová kuchyň a jídelna nedokáže fungovat bez pevného řádu, obvykle při all inclusive platí, že jednotlivá jídla mají svoje čas. Nejčastěji to v Egyptě vypadá nějak takhle:

 • Snídaně od 7.00 do 10.00, většinou bufet a švédské stoly
 • Svačina kolem 11.00, většinou nějaké pečivo
 • Oběd od 13.00 do 15.00 (nebo o hodinu dříve), většinou formou bufetu
 • Svačina kolem 16.00, většinou nějaké dorty, ovoce nebo pečivo
 • Večeře od 19.00 do 21.30 formou bufetu
 • Noční svačina kolem 23.00, často pizza nebo těstoviny

Časy se mohou lišit hotel od hotelu. Některá all inclusive jídla, typicky svačiny, jsou běžně podávána mimo hlavní jídelnu, aby se hlavní jídelna mohla v mezičase uklidit.

Trik zvaný minibar

Lednička s pitím na pokoji je dobrý trik, jak z lidí vytáhnout peníze. Říká se tomu minibar a v ledničce jsou předražené nápoje. Za jejich vypití se ale platí zvlášť. Účtuje se to při odjezdu, na což ale hotel neupozorňuje předem, takže kdo to nezná, je nepříjemně překvapen. Uklízečky vypité nápoje počítají a doplňují je.

Ceny za služby a internet

Hotel od hotelu se mohou velmi lišit, jestli je v ceně All inclusive něco navíc kromě hotelového bazénu a pláže. Často jsou k dispozici bezplatně sportoviště třeba na volejbal, pingpong, basketbal nebo fotbal, jiné bývají zpoplatněné (typicky tenisové kurty, golf vždy). Někdy se platí za noční osvětlení. Klimatizace obvykle zpoplatněná není.

V egyptských hotelech bývá nepříjemný zvyk zpoplatňovat heslo na wifi. Většinou třeba 2 eura za den. Většinou je výhodnější koupit si na letišti při příjezdu SIM kartu s daty a nemuset řešit, jestli wifi dosáhne na pokoj.

Bakšiš

Turistický průmysl Egypta je zamořený bakšišem. Bakšiš je zvyk Egypťanů požadovat poplatky za každé prdnutí a zvyk Evropanů jim ty poplatky dávat. I když si koupíte program All inclusive, v Egyptě se vám více než v jiných zemích světa může stát, že si nakonec připlatíte. Egyptští zaměstnanci hotelů jsou cvičenými mistry v pasivním obtěžování hostů, aby dostali nějaké drobné mince nebo bankovky. Oficiálně sice hotely dělají, že o tom nevědí a naoko to potírají, ale v praxi platí, že kdo od turistů nežádá bakšiš, okrádá rodinu. Dá se k tomu přistoupit třemi způsoby. Buďto si připravit spoustu drobných a fakt jim ty peníze dávat, aby dali pokoj. Nebo zaujmout postoj "nic nedostaneš grázle", nic jim nedávat, ale trávit hodně času řešením drobného obtěžování - tak jsem to dělal já. Třetí způsob je domluvit se s delegátem nebo nějakým šéfem hotelu, že dostanou bakšiš všichni najednou (ve výši cca 50 Kč na den) a jakékoli další vyžadování bakšiše odmítat tvrzením, že už dostali.

Náramek

Aby hotel rozpoznal, kteří hosté do hotelu patří a kteří mají program All Inclusive, dávají jim na ruku plastové náramky různé barvy. Počítá se s tím, že náramek vydrží na ruce po celou dobu pobytu včetně koupání v moři. Mně to přijde trochu ponižující, ale asi je to nutnost.

Vše v ceně v jiných zemích: v Turecku, v Bulharsku, na Kanárských ostrovech, v Egyptě, v Portugalsku, na Madeiře, na Krétě, v Řecku, v Tunisku

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

 • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
 • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
 • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
 • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.