Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Hurghada

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta do destinace Hurghada

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Roma Host Way Resort & Aqua Park hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 29.9. Návrat: úterý 5.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Palm Beach Resort

Palm Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Dahar Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Palm Beach Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 4.10. Návrat: neděle 10.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sunny Days Mirette Family Apartments & Resort

Sunny Days Mirette Family Apartments & Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Sunny Days Mirette Family Apartments & Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 2.10. Návrat: pátek 8.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 190 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Shams Safaga Resort

Shams Safaga Resort

Egypt > Safaga Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Shams Safaga Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 3.10. Návrat: sobota 9.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Amc Royal Hotel

Amc Royal Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Amc Royal Hotel hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 2.10. Návrat: pátek 8.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
King Tut Resort

King Tut Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu King Tut Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 6.10. Návrat: úterý 12.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Hurghada

Hurghada sama je běžné, až nudné turistické letovisko. Pokud sem jedete především za teplem a mořem, přijdete si na své. Počítejte ale s tím, že tu hodně fouká. Sluneční paprsky jsou ovšem silné a v chladivém větru se pak nenápadně můžete značně spálit třeba i v únoru.

Dříve byla Hurghada rybářskou vesnicí. Teď je letoviskem, které se táhne 50 km po pobřeží. Je zde velké množství hotelů s dostatečným sportovním i společenským vyžitím.

Cestovní kanceláře rozeznávají v Hurghadě několik oblastí. Od severu:

 • El Gouna - 15 km na sever
 • Hurghada sever
 • Dahar - centrum Hurghady
 • Hurghada (tím se většinou myslí centrum nebo cokoli jiného)
 • Sakkala = jižní okraj centra Hurghady
 • Hurghada jih
 • Sahl Hasheesh
 • Makadi Bay asi 20 km na jih
 • Soma Bay asi 30 km na jih
 • Safaga asi 40 km na jih

Mezinárodní letiště Hurghada je 6 km od Hurghady na jih.

Poblíž Hurghady jsou dva staré pouštní koptské kláštery Sv. Pavel z Théb a Sv. Antonín. Z letoviska Hurghada a z okolí také vyjíždějí autobusy do dalších turisticky vyhledávaných míst.

sea gull 695hotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgaderude more

Komentáře - Hurghada na diskusním webu najih.cz

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

 • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
 • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
 • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
 • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Oblasti v lokalitě Hurghada

Oblast počet hodnocených hotelů
Hurghada - jih 32
Makadi Bay 27
Hurghada - Sakkala 16
Soma Bay 13
El Gouna 11
Hurghada - sever 9
Hurghada - Dahar 9
Safaga 3
Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.