Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Hurghada

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta do destinace Hurghada

Hotel Royal Star Empire Beach Resort

Hotel Royal Star Empire Beach Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Royal Star Empire Beach Resort hodnocení: 2.9 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 25.9. Návrat: úterý 1.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 380 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Sea Garden

Hotel Sea Garden

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Sea Garden hodnocení: 3.3 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: Polopenze . Odlet: úterý 15.10. Návrat: pondělí 21.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 390 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
The Grand Hotel

The Grand Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Hotel hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 21.11. Návrat: čtvrtek 28.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Vídeň další další další Drážďany . Konečná cena 10 398 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
King Tut

King Tut

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu King Tut hodnocení: 3.1 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 22.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Royal Star Empire Hotel (Ex. Triton Empire Hotel)

Royal Star Empire Hotel (Ex. Triton Empire Hotel)

Egypt > Hurghada > Hurghada - Dahar Hotelové zařízení má3 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Royal Star Empire Hotel (Ex. Triton Empire Hotel) hodnocení: 3.5 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 200 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 4.9. Návrat: středa 11.9. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Le Pacha Resort

Hotel Le Pacha Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Le Pacha Resort hodnocení: 3.8 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 28.8. Návrat: úterý 3.9. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 680 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 termínů.

Hurghada

Hurghada sama je běžné, až nudné turistické letovisko. Pokud sem jedete především za teplem a mořem, přijdete si na své. Počítejte ale s tím, že tu hodně fouká. Sluneční paprsky jsou ovšem silné a v chladivém větru se pak nenápadně můžete značně spálit třeba i v únoru.

Dříve byla Hurghada rybářskou vesnicí. Teď je letoviskem, které se táhne 50 km po pobřeží. Je zde velké množství hotelů s dostatečným sportovním i společenským vyžitím.

Cestovní kanceláře rozeznávají v Hurghadě několik oblastí. Od severu:

  • El Gouna - 15 km na sever
  • Hurghada sever
  • Dahar - centrum Hurghady
  • Hurghada (tím se většinou myslí centrum nebo cokoli jiného)
  • Sakkala = jižní okraj centra Hurghady
  • Hurghada jih
  • Sahl Hasheesh
  • Makadi Bay asi 20 km na jih
  • Soma Bay asi 30 km na jih
  • Safaga asi 40 km na jih

Mezinárodní letiště Hurghada je 6 km od Hurghady na jih.

Poblíž Hurghady jsou dva staré pouštní koptské kláštery Sv. Pavel z Théb a Sv. Antonín. Z letoviska Hurghada a z okolí také vyjíždějí autobusy do dalších turisticky vyhledávaných míst.

sea gull 695hotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgaderude more

Komentáře - Hurghada na diskusním webu najih.cz

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok. Další informace o počasí v Egyptě.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary.

Jazyky

V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky. S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší. Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat i češtinu. Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma.

Oblasti v lokalitě Hurghada

Oblast počet hodnocených hotelů
Hurghada - jih 32
Makadi Bay 27
Hurghada - Sakkala 16
Soma Bay 11
El Gouna 11
Hurghada - sever 9
Hurghada - Dahar 8
Safaga 3
Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .