Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Hurghada

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější nabídky zájezdů z databáze srovnávače evropou.cz.

Hotel Sunny Days Palma De Mirette

Hotel Sunny Days Palma De Mirette

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Sunny Days Palma De Mirette hodnocení: 3.5 / 5. hotel má vlastní bazén, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: středa 29.5 Návrat: středa 5.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 880 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Stella Di Mare Garden Resort & Spa

Stella Di Mare Garden Resort & Spa

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotel má 5 hvězdičky. ***** hotel má vlastní bazén, v areálu hotelu je tobogán, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: středa 29.5 Návrat: středa 5.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 980 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Seagull Resort

Seagull Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Seagull Resort hodnocení: 3.8 / 5. hotel má vlastní bazén, v areálu hotelu je tobogán, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 26.5 Návrat: neděle 2.6 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 7 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Hotel Aladdin Beach Resort

Hotel Aladdin Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Hotel Aladdin Beach Resort hodnocení: 3.9 / 5. hotel má vlastní bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v areálu hotelu je tobogán, díky své poloze má hotel klidné okolí, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 26.5 Návrat: čtvrtek 6.6 Délka zájezdu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 390 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Amc Royal Hotel

Amc Royal Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotel má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají hotelu Amc Royal Hotel hodnocení: 3.9 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 26.5 Návrat: čtvrtek 6.6 Délka zájezdu je 12 dnů, 11 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 790 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Elysees Hurghada

Elysees Hurghada

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotel má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají hotelu Elysees Hurghada hodnocení: 2.8 / 5. hotel má vlastní bazén, Strava v rámci zájezdu je: All Inclusive . Odlet: neděle 1.9 Návrat: neděle 8.9 Délka zájezdu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Cena včetně všech poplatků 8 990 Kč recenze hotelu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 6 zájezdů.

Hurghada

Hurghada sama je běžné, až nudné turistické letovisko. Pokud sem jedete především za teplem a mořem, přijdete si na své. Počítejte ale s tím, že tu hodně fouká. Sluneční paprsky jsou ovšem silné a v chladivém větru se pak nenápadně můžete značně spálit třeba i v únoru.

Dříve byla Hurghada rybářskou vesnicí. Teď je letoviskem, které se táhne 50 km po pobřeží. Je zde velké množství hotelů s dostatečným sportovním i společenským vyžitím.

Cestovní kanceláře rozeznávají v Hurghadě několik oblastí. Od severu:

  • El Gouna - 15 km na sever
  • Hurghada sever
  • Dahar - centrum Hurghady
  • Hurghada (tím se většinou myslí centrum nebo cokoli jiného)
  • Sakkala = jižní okraj centra Hurghady
  • Hurghada jih
  • Sahl Hasheesh
  • Makadi Bay asi 20 km na jih
  • Soma Bay asi 30 km na jih
  • Safaga asi 40 km na jih

Mezinárodní letiště Hurghada je 6 km od Hurghady na jih.

Poblíž Hurghady jsou dva staré pouštní koptské kláštery Sv. Pavel z Théb a Sv. Antonín. Z letoviska Hurghada a z okolí také vyjíždějí autobusy do dalších turisticky vyhledávaných míst.

sea gull 695hotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgaderude more

Komentáře - Hurghada na diskusním webu najih.cz

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok. Další informace o počasí v Egyptě.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary.

Jazyky

V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky. S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší. Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat i češtinu. Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .