Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Hurghada

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta do destinace Hurghada

Steigenberger Aqua Magic

Steigenberger Aqua Magic

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Steigenberger Aqua Magic hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 400 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 5.12. Návrat: sobota 12.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 380 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Three Corners Sunny Beach Resort

Hotel Three Corners Sunny Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - sever Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Three Corners Sunny Beach Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 9.1. Návrat: sobota 16.1. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 486 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Jaz Aquaviva

Hotel Jaz Aquaviva

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Jaz Aquaviva hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 12.12. Návrat: sobota 19.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 8 707 Kč recenze pobytu detaily nabídky
The Grand Hotel

The Grand Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Hotel hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 12.12. Návrat: sobota 19.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Vídeň Mnichov . Konečná cena 9 017 Kč recenze pobytu detaily nabídky
The Grand Resort

The Grand Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Dahar Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu The Grand Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 250 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: úterý 6.7. Návrat: úterý 13.7. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Norimberk Drážďany . Konečná cena 9 097 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Jaz Makadina

Jaz Makadina

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Jaz Makadina hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 13.2. Návrat: sobota 20.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 9 144 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Hurghada

Hurghada sama je běžné, až nudné turistické letovisko. Pokud sem jedete především za teplem a mořem, přijdete si na své. Počítejte ale s tím, že tu hodně fouká. Sluneční paprsky jsou ovšem silné a v chladivém větru se pak nenápadně můžete značně spálit třeba i v únoru.

Dříve byla Hurghada rybářskou vesnicí. Teď je letoviskem, které se táhne 50 km po pobřeží. Je zde velké množství hotelů s dostatečným sportovním i společenským vyžitím.

Cestovní kanceláře rozeznávají v Hurghadě několik oblastí. Od severu:

 • El Gouna - 15 km na sever
 • Hurghada sever
 • Dahar - centrum Hurghady
 • Hurghada (tím se většinou myslí centrum nebo cokoli jiného)
 • Sakkala = jižní okraj centra Hurghady
 • Hurghada jih
 • Sahl Hasheesh
 • Makadi Bay asi 20 km na jih
 • Soma Bay asi 30 km na jih
 • Safaga asi 40 km na jih

Mezinárodní letiště Hurghada je 6 km od Hurghady na jih.

Poblíž Hurghady jsou dva staré pouštní koptské kláštery Sv. Pavel z Théb a Sv. Antonín. Z letoviska Hurghada a z okolí také vyjíždějí autobusy do dalších turisticky vyhledávaných míst.

sea gull 695hotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgadehotel sea gull v hurgaderude more

Komentáře - Hurghada na diskusním webu najih.cz

Největší letoviska v jiných zemích: Antalya, Slunečné pobřeží, Maspalomas, Hurghada, Funchal, Chersonissos, Faliraki, Djerba

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

 • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
 • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
 • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
 • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Oblasti v lokalitě Hurghada

Oblast počet hodnocených hotelů
Hurghada - jih 32
Makadi Bay 27
Hurghada - Sakkala 16
Soma Bay 13
El Gouna 11
Hurghada - sever 9
Hurghada - Dahar 9
Safaga 3
Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.