Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Marsa Alam

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta do destinace Marsa Alam

Hotel Pensee Royal Garden

Hotel Pensee Royal Garden

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má3.5 hvězdičky hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Pensee Royal Garden hodnocení: 3.6 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 12.2. Návrat: středa 19.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Marina Lodge Port Ghalib Resort

Hotel Marina Lodge Port Ghalib Resort

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Marina Lodge Port Ghalib Resort hodnocení: 3.1 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 12.2. Návrat: středa 19.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Coral Hills Marsa Alam

Coral Hills Marsa Alam

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Coral Hills Marsa Alam hodnocení: 2.5 / 5. je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 19.10. Návrat: sobota 26.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 680 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark

Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má4.5 hvězdiček hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark hodnocení: 4.6 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 12.2. Návrat: středa 19.2. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 890 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Dreams Beach Marsa Alam

Hotel Dreams Beach Marsa Alam

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má4.5 hvězdiček hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Dreams Beach Marsa Alam hodnocení: 3.9 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 4.12. Návrat: středa 11.12. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazilo se 5 termínů.

Marsa Alam

Marsá Alam leží hluboko na jihu u Rudého moře. Byla to původně rybářská vesnička na kraji Východní pouště. Pak se ale místní letiště změnilo na mezinárodní a kolem moře se začaly stavět velké hotely. Tak se z Marsa Alam stalo vyhledávané letovisko.

Marsá alam je prostě silnice v poušti. Hotely jsou občas rozestrkané po dlouhém pobřeží mezi mořem a silnicí. To pobřeží je dlouhé asi 200 kilometrů. Je doufám jasné, že hledat na stokilometrové silnici v poušti nějaké centrum je blbost. Ano, může se podařit, že se přímo do města Marsa Alam podíváte při transferu z letiště, ale hotel od něj budete mít pravděpodobně desítky kilometrů daleko. Na severu jsou hotely, hlásící se k Marsa Alam, i za městem Quseir. Na jihu až po Wadi Lahami. Jakýsi střed oblasti Marsa Alam je mnohem spíše meziárodní letiště Marsa Alam, které leží 45 km na sever od  městečka Marsa Alam, které dalo oblasti jméno.

Dovolená v Marsa Alam je zamýšlená tak, aby hosté vůbec nemuseli opustit hotelový komplex. Koupání, šnorchlování a potápění v Rudém moři dokáže být mezi koráli a barevnými rybami natolik zábavné, že se delší pobyt v jednom hotelu skutečně dá dobře vydržet.

Hotelové komplexy v Marsa Alam jsou vybavené výborně. Mají wifi (někdy placenou), vlastní obchody (platí se typicky v eurech), velké kuchyně, jídelny, bazény, parky a sportoviště. Hotelové pokoje jsou buď ve větších budovách, ale i v malých domečcích. Nepříjemností je, že personál požaduje bakšiš za každou kravinu, jako třeba že roztáhne žaluzie. Dá se na to zvyknout, stojí to pár drobáků. Zpočátku jsem z toho měl blbý pocit, ale pak jsem pochopil, že naše dvacka je pro ně víc než hodinová mzda, tak jsem jim to začal přát. Asi všechny hotely fungují v režimu All Inclusive.

Na výlety nebo procházky z hotelů moc není kam chodit. Poušť za hotelem není vysloveně nebezpečná, ale je to poušť jak v Mordoru. Nic tam neroste, nic tam nežije. Občas nějaká ta akácie a kdo má štěstí a má hotel u zelenější pouště, může potkat pár koz. Na mapě můžete vidět v poušti kolem Marsa Alam nějaké přírodní rezervace, ale je to zase jenom poušť a kamení. Na pobřeží zcela výjimečně rostou v některých zátokách mangrovy.

Z Marsa Alam se dá vyjet s cestovkou na fakultativní výlety, hlavně do nilského údolí. Asi 150 km na západ je Luxor a chrám Karnak, což je pravděpodobně nejfamóznější egyptská památka.

Podobné lokality v jiných zemích: Egejská Riviéra, Fuerteventura, Marsa Alam, Algarve, Ierapetra, Olympská riviéra, Monastir

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok. Další informace o počasí v Egyptě.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary.

Jazyky

V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky. S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší. Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat i češtinu. Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .