Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Dovolená Taba

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta do destinace Taba

Hotel El Wekala Aqua Park Resort

Hotel El Wekala Aqua Park Resort

Egypt > Taba Hotelové zařízení má4 hvězdičky hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel El Wekala Aqua Park Resort hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 13 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort

Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort

Egypt > Taba Hotelové zařízení má5 hvězdiček hvězdičky. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Strand Taba Heights Beach & Golf Resort hodnocení: 4.9 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 490 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights

Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights

Egypt > Taba Hotelové zařízení má5 hvězdiček hvězdičky. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights hodnocení: 4.4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: pondělí 21.10. Návrat: pondělí 28.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 990 Kč recenze pobytu ověřit dostupnost
Zobrazily se 3 termíny.

Taba

Taba je městečko, které leží na hranici s Izraelem, tedy na okraji Sinajského poloostrova. V r. 2001 se tu sešli izraelští a palestinští vůdci k mírovému jednání, které ale nebylo úspěšné.

Letovisko Taba lze doporučit, hledáte-li zajímavou přírodu. Najdete tu pěkné hory, kam se dá pohodlně vyjet autem, pláže i moře s přirozeným zálivem a Korálový ostrov Džezirat Faraon – Faraónův ostrov. Na něm si můžete prohlédnout nedávno restaurované ruiny středověkého křižáckého hradu Salah el Din.

V roce 2019 se do Taby létá z Prahy vždy v pondělí.

Komentáře - Taba na diskusním webu najih.cz

Velmi dobré koupání v jiných zemích: Turecká Riviéra, Slunečné pobřeží Last Minute, Lanzarote, Taba, Stalida, Lefkáda, Nabeul

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok. Další informace o počasí v Egyptě.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary.

Jazyky

V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky. S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší. Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat i češtinu. Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email janovsky@gmail.com .