Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Ultra All Inclusive Egypt

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta

Titanic Palace & Aquapark

Titanic Palace & Aquapark

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4.5 hvězdiček. **** Návštěvníci dávají pobytu Titanic Palace & Aquapark hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: úterý 19.10. Návrat: středa 27.10. Délka pobytu je 9 dnů, 8 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort

Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: neděle 2.1. Návrat: sobota 8.1. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa

Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sunrise Select Garden Beach Resort & Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: neděle 2.1. Návrat: sobota 8.1. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 090 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Sunrise Royal Makadi Resort & Spa

Egypt > Hurghada > Makadi Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sunrise Royal Makadi Resort & Spa hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: neděle 2.1. Návrat: sobota 8.1. Délka pobytu je 7 dnů, 6 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 14 590 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Mövenpick Resort El Quseir

Mövenpick Resort El Quseir

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Mövenpick Resort El Quseir hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: středa 10.11. Návrat: středa 17.11. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort

Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Sunrise Grand Select Crystal Bay Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: Ultra All inclusive . Odlet: úterý 19.10. Návrat: úterý 26.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha . Konečná cena 15 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Co znamená Ultra All Inclusive

Ultra All Inclusive je moderní výraz pro All Inclusive program, který skutečně není nijak omezován. V dnešní době totiž pro programy All Inclusive platí jistá omezení hotelových služeb a nápojů. Na to reaguje právě nabídka Ultra All Inclusive, při které by mělo být bezplatně k dispozici opravdu všechno. V to patří:

  • značkový alkohol podávaný na barech
  • bezplatná konzumace v barech i na pláži a v lobby
  • využití sportovišť, masáží a wellness

Plus samozřejmě služby, které jsou normálně v základu All Inclusive.

Každý hotel se může lišit v tom, co nabízí v rámci programu All Inclusive. A ne každý hotel takový program nabízí. Vždycky je dobré informovat se u cestovní kanceláře nebo přímo v hotelu, co je zahrnuto v rámci Ultra All Inclusive a co v All Inclusive. Někdy se totiž stane, že je Ultra All Inclusive neúměrně drahý program a k bezstarostnému odpočinku úplně stačí prosté All Inclusive.

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

  • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
  • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
  • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
  • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.