Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Egypt z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta jen z letiště Ostrava

Hotel Novotel Marsa Alam

Hotel Novotel Marsa Alam

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Novotel Marsa Alam hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 13.5. Návrat: čtvrtek 20.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 8 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Minamark Beach Resort

Hotel Minamark Beach Resort

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Minamark Beach Resort hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: sobota 22.5. Návrat: sobota 29.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 10 690 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Elysees Dream Beach Hotel

Hotel Elysees Dream Beach Hotel

Egypt > Hurghada > Hurghada - Sakkala Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Elysees Dream Beach Hotel hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 50 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.5. Návrat: středa 26.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 890 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Aqua Blu Resort

Hotel Aqua Blu Resort

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Aqua Blu Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, díky své poloze má klidné okolí, vzdálenost od moře 600 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.5. Návrat: středa 26.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Aqua Vista

Hotel Aqua Vista

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Aqua Vista hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 500 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 26.5. Návrat: středa 2.6. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Hotel Alf Leila Wa Leila

Hotel Alf Leila Wa Leila

Egypt > Hurghada > Hurghada - jih Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Hotel Alf Leila Wa Leila hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, díky své poloze má klidné okolí, Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 19.5. Návrat: středa 26.5. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 10 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

  • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
  • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
  • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

  • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
  • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
  • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
  • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.