Podrobný informační web o dovolené v Egyptě.

Egypt z Ostravy

Vyhledávají se aktuálně nejvýhodnější termíny do Egypta jen z letiště Ostrava

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Roma Host Way Resort & Aqua Park

Egypt > Hurghada Hotelové zařízení má 3 hvězdičky. *** Návštěvníci dávají pobytu Roma Host Way Resort & Aqua Park hodnocení: 1 / 5. zařízení má svůj bazén, v hotelovém areálu je tobogán, vzdálenost od moře 100 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 6.10. Návrat: středa 13.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 9 490 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Aurora Bay Resort

Aurora Bay Resort

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Aurora Bay Resort hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, vzdálenost od moře 300 m Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 7.10. Návrat: čtvrtek 14.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Brno Ostrava . Konečná cena 11 290 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Deep Blue Inn

Deep Blue Inn

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Deep Blue Inn hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: čtvrtek 30.9. Návrat: čtvrtek 7.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Praha Ostrava . Konečná cena 11 390 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Novotel Marsa Alam

Novotel Marsa Alam

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Novotel Marsa Alam hodnocení: 4 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 10.10. Návrat: neděle 17.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach)

Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach)

Egypt > Hurghada > Soma Bay Hotelové zařízení má 5 hvězdiček. ***** Návštěvníci dávají pobytu Albatros Beach Club (Ex. Amwaj Blue Beach) hodnocení: 2 / 5. zařízení má svůj bazén, volně přístupný vnitřní bazén, je to přímo u moře Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: středa 13.10. Návrat: středa 20.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Brno Ostrava . Konečná cena 11 790 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Sol Y Mar Reef

Sol Y Mar Reef

Egypt > Marsa Alam Hotelové zařízení má 4 hvězdičky. **** Návštěvníci dávají pobytu Sol Y Mar Reef hodnocení: 4 / 5. Jídlo v rámci pobytu je: All Inclusive . Odlet: neděle 10.10. Návrat: neděle 17.10. Délka pobytu je 8 dnů, 7 nocí. Odlétá se z letiště: Ostrava . Konečná cena 11 990 Kč recenze pobytu detaily nabídky
Zobrazilo se 6 termínů.

Letecky z Ostravy

Mezinárodní letiště Leoše Janáčka v Ostravě (dříve Ostrava - Mošnov) má kód OSR. Leží u města Příbor, 23 km jižně od centra Ostravy. Ročně odbaví přibližně 350 tisíc pasažérů, je to třetí největší české letiště.

Ostravské letiště využívá pro charterové lety na dovolenou zejména společnost Smartwings, ale i turecké a tuniské společnosti. Ryanair létá z Ostravy do Londýna. Cílové země sezónních letů na dovolenou jsou Turecko, Řecko, Tunisko a další.

Doprava na letiště Ostrava

  • Na letiště se dá dojet autem, nejlepší je odbočit z D1 na exitu 336. Parkovat se dá 15 minut zdarma, dlouhodobě pod 100 Kč na den.
  • Na letiště se dá dojet z Ostravy vlakem linkou S4. Konečná zastávka se jmenuje Mošnov, Ostrava Airport. Jezdí přibližně jednou za dvě hodiny, jízda trvá půl hodiny.
  • Krom toho na letišti staví pět meziměstských autobusových linek. Jízdenky se dají koupit v autobusu i ve vlaku.
Odlety z Ostravy do jiných zemí: do Turecka, do Bulharska, do Egypta, na Krétu, do Tuniska

Dovolená  v Egyptě

Egypt je oblíbeným cílem dovolené hlavně kvůli teplému počasí a krásnému Rudému moři.

Všechny přímé lety z ČR míří na východ k Rudému moři. Kdo se chce vydat za památkami do údolí Nilu, musí buďto letět s přestupem, nebo - a to je mnohem častější - se nechá k Nilu přivézt s cestovní kanceláří. Buďto jako fakultativní výlet, nebo rovnou jako poznávací zájezd. Ten může být i s několikadenní plavbou po Nilu.

Počasí v Egyptě

V Egyptě je teplo. Během léta jsou hotely klimatizované a moře svěží, takže horko tolik nevadí. Ale osobně mám Egypt nejraději v předjaří a na jaře, kdy ještě není takové vedro. Kdo jede do Egypta v zimě, může ho překvapit, že tam je docela chladno a větrno. Severní vítr vane po celý rok.

Ceny a měna

V Egyptě je levně. V letoviscích, v hotelových komplexech a u památek moc levno není, ale kdo se dostane mimo turistické zóny, uvidí neuvěřitelně nízké ceny čehokoli, od jídla po služby. Naopak výlety cestovek jsou pěkně drahé, protože mají velké náklady na egyptský personál. Přehled egyptských cen.

Egyptská měna je Egyptská libra. Dá se vyzvednout v bankomatech nebo směnit ve směnárnách za eura, libry nebo dolary. Egyptská Libra ztrácí hodnotu rychleji než česká, takže nemá moc cenu si pamatovat kurz. V roce 2020 to je kolem 1,4 Kč za 1 LE.

Jazyky

  • V turistických oblastech se dá běžně domluvit anglicky.
  • S ruštinou, němčinou a francouzštinou je to horší.
  • Je možné, že s cestovkou budete mít průvodce, který bude ovládat češtinu nebo slovenštinu. U českých cestovek je to pravidlo.
  • Nejlepší je umět arabsky, ale arabština je velmi těžká, nejen protože má jiné písmo.

Doklady

Do Egypta je potřeba vízum a cestovní pas, který platí aspoň půl roku po návratu. Pas potřebují i děti. Vízum dostanete bez problémů na letišti v Egyptě, stojí 15 dolarů. V poslední době už se občas dá platit kartou, ale jistější je mít s sebou nějakou hotovost v dolarech nebo v eurech.

Časové pásmo

V létě je v Egyptě stejně hodin jako u nás, v zimě o hodinu víc. Zjednodušeně řečeno. Podrobné vysvětlení egyptského časového pásma je na delší čtení.

Informační web egypt.afrikou.cz o dovolené v Egyptě píše a programuje Dušan Janovský. tel. 732746901, email info@afrikou.cz . Facebook.